Warning: include(/home/flavawor/www/ckit/wp-content/plugins/pdf-embedder/defines.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/flavawor/www/ckit/wp-config.php on line 52

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/flavawor/www/ckit/wp-content/plugins/pdf-embedder/defines.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/flavawor/www/ckit/wp-config.php on line 52
Oferta | Centrum Kultury i Tańca

Oferta

Wachlarz naszej działalności jest bardzo szeroki, ponieważ chcemy być z Wami zawsze wtedy, gdy się bawicie, uczycie lub po prostu szukacie miejsca, gdzie poczujecie się radośni, ważni  i bezpieczni. Wystarczy tylko wyjść
z domu i przyjść do nas. Potem pozostaje wybrać  coś interesującego dla siebie, albo zdać się na naszą propozycję. Na pewno Ci pomożemy.

OPISY NASZYCH ZAJĘĆ:

HATHA JOGA – to fizyczne i energetyczne oczyszczanie organizmu. Bazuje głównie na pozycjach ciała, procesach oczyszczających oraz na kontroli oddechu. Regularne ćwiczenia hatha-jogi przyczyniają się do utrzymania i odnowienia sprawności i elastyczności mięśni, giętkości kręgosłupa (co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego układu nerwowego), usprawnia pracę serca i płuc, wzmocnieniu ulegają kości, zwiększa się wrażliwość na insulinę. Przyczynia się ona do normalnego funkcjonowania jelit i systemu immunologicznego. Zwiększa też zdolności radzenia sobie z nowymi wyzwaniami i stresem, a także korzystnie wpływa na metabolizm lipidowy i cholesterolu. Zajęcia dla dorosłych.

JOGA DLA DZIECI  – jest doskonałą formą aktywności dla dzieci. Dzięki połączeniu RUCHU z relaksacyjną MUZYKĄ , oraz przepiękną BAJKĄ ćwiczenia jogi stają się atrakcyjną dla dzieci formą nie tylko ruchu w relaksie , ale sposobem doskonalenia pracy mózgu. Dzięki jodze dziecko uczy się: panować nad swoimi emocjami, słuchać i wykonywać polecenia, koncentrować uwagę, być spokojnym i mieć poczucie własnej wartości, tworzyć dobre relacje oparte na empatii,  doskonalić pamięć, uelastycznia i wzmacnia ciało. Dla dzieci w wieku szkolnym.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA – celem głównym jest wykrywanie, korygowanie i zapobieganie wadom postawy przez uaktywnienie układów: oddechowo- krążeniowego, nerwowego, kostno- stawowego i wiązadłowo- mięśniowego. Cel ćwiczeń: wyrobienie zdolności do długotrwałego utrzymywania skorygowanej postawy, wykształcenia świadomości odczuwania własnego ciała, czyli znalezienie równowagi między podświadomością a napięciem mięśniowym, utrwalenie nawyku prawidłowej postawy w warunkach zbliżonych do życia codziennego ze zwróceniem uwagi na równomierne obciążenie stóp. Zajęcia dla dzieci.

GIMNASTYKA WZMACNIAJĄCA/KRĘGOSŁUPA – zajęcia profilaktyczne dla osób z bólami kręgosłupa, spowodowanymi siedzącym trybem życia i wymuszonymi pozycjami, czyli właściwie dla każdego. W programie ćwiczenia rozciągające przykurczone mięśnie i wzmacniające mięśnie osłabione. Gimnastyka, która Państwu proponujemy ma bardzo dobry wpływ na mięśnie posturalne, które poprawiają stabilizację ciała. Zajęcia dla dorosłych.

MIX TANECZNY – zajęcia prowadzone są na zasadzie tanecznej zabawy z muzyką i ruchem. Dzieci zapoznają się z podstawami różnych typów tańców, co poszerza ich wiedzę i buduje miłość do tańca oraz poprawiają koordynację ruchową. Po takich zajęciach dzieci mogą wybrać styl, który będą doskonalić w przyszłości w swojej dalszej przygodzie z tańcem. W skład wchodzi taniec towarzyski, nowoczesny, hip-hop oraz elementy baletu. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

SALSA SOLO –  to taniec, który może tańczyć każdy, w parze i solo. Jest mieszanką różnych rytmów- kubańskich, karaibskich i jazzu. Gatunek ten charakteryzuje się zmysłowością, pikanterią i wyzwala wiele pozytywnej energii. Podstaw salsy nietrudno się nauczyć i na pewno warto to zrobić, bo salsa wyraża radość życia, zabawę i humor. Zajęcia dla dorosłych.

LATINO SOLO – skierowane do wszystkich Pań chcących uczyć się poruszania w gorących rytmach latynoskich. Zdobyte umiejętności można wykorzystać na parkiecie tańcząc solo, jak i w parach oraz z większa łatwością odnajdywać się w przyszłości, także w innych technikach tanecznych. Nasze zajęcia pomogą zadbać o smukłą sylwetkę, ponieważ w atrakcyjny i dynamiczny sposób spalamy wiele kalorii, a co za tym idzie tracimy zbędne kilogramy i ujędrniamy ciało. Taniec powoduje wydzielanie przez organizm hormonów szczęścia, pomaga oczyścić umysł i zredukować napięcia w mięśniach, przynosi relaks i satysfakcję z wykonanej pracy. W skład wchodzi taki taniec jak samba, cha-cha oraz salsa. Zajęcia dla Pań.

TANGO ARGENTYŃSKIE – jest tańcem charakteryzującym się improwizacją i bliskością partnerów. Trzymanie w tangu jest mocne i ma agresywny wygląd, ponieważ taniec ma przypominać kłótnię małżonków. Ma być dramatyczne i  gwałtowne, pełne zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów. Zajęcia dla dorosłych.

KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO/DLA DOROSŁYCH – na kursie tańca użytkowego poznajemy kroki, które pozwolą się dobrze bawić na każdej imprezie. Nasi wyspecjalizowani instruktorzy nauczą jak zachowywać się w parze oraz jak w swobodny sposób brylować na parkiecie. To zajęcia przeznaczone dla każdego, kto w szybki sposób chce poznać podstawy tańca w parze. W skład zajęć wchodzą takie tańce jak: disco samba, disco swing, tango, walc angielski i wiedeński, rock and roll, salsa, cha-cha, jive i inne.

BREAKDANCE – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi, czyli jednym słowem mówiąc duża swoboda ruchu. To nie tylko taniec, ale także jeden z filarów kultury hip hop, która uwrażliwi Twoje dziecko na takie wartości jak przyjaźń czy wzajemny szacunek. Popularne bitwy bboy’ów opierają się głównie na prezentacji swoich umiejętności i dobrej zabawie, a nie zawziętej rywalizacji.  Breakdance to taniec kreatywny, wymagający – poprawia więc kondycję, wytrzymałość i siłę. Zajęcia te to także doskonała okazja do wykonywania uwielbianych przez dzieci trików.  Zajęcia dla dzieci od 10 lat.

TANIEC WSPÓŁCZESNY – taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała. Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: taniec nowoczesny, taniec jazzowy a nawet niektóre z tańców towarzyskich. Dla dzieci i młodzieży.

ADAPTACJA – to zaproszenie najmłodszych do wesołej zabawy wspierającej rozwój poznawczy, emocjonalny i ruchowy. Proponujemy zabawy wielozmysłowe ze szczególnym wykorzystaniem aktywności ruchowo – muzycznej. Poprzez łączenie różnych bodźców i czynności takich jak: ruch i muzyka rytm i słowo pojęcie – obraz-odgłos, wierszyki, piosenki. Na zajęciach adaptacyjnych pobudzamy ciekawość dzieci, a co za tym idzie – gotowość do nauki, a także stymulujemy ich mózg. Zajęcia dla dzieci w wieku od 1-3 lat.

RYTMOWISKO –  są to warsztaty  ruchu i tańca  spontanicznego dla dorosłych i seniorów.  Przeznaczone dla osób, które chcą spróbować pracy nad sobą poprzez ruch i taniec, chciałyby zredukować stres i zmęczenie, odzyskać energię oraz dla osób, które mają problemy z werbalnym wyrażaniem emocji i swoich potrzeb. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

PLASTYKA DLA DZIECI – najskuteczniejsza metoda rozwoju manualnego dla dziecka. W programie zajęć znajdziemy m.in.: orgiami, malowanie na szkle, gips, glina i formy przestrzenne, quilling, frottage, rysowanie węglem, kredą, świecą. Zajęcia mają na celu: pobudzanie kreatywności, rozwój osobowości twórczej, naukę pracy w grupie, posługiwanie się narzędziami i dobór materiałów.

AKROBATYKA DLA DZIECI – pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka, kształtuje prawidłową postawę i wzmacnia mięśnie. Pomaga wykorzystać nadmiar energii i ukierunkować go w stronę pożytecznej i zdrowej aktywności. Dla osób związanych z tańcem niesie dodatkowe korzyści, gdyż usprawnia i uelastycznia ciało, wpływając także na grację ruchów. Zajęcia dla dzieci w wieku…

BALLET DLA DZIECI

Dla najmłodszych (3-4 lata) – zajęcia rytmiczno- taneczne z elementami baletu, podczas których dzieci uczą się pozycji i kroków tańca klasycznego, rytmiki oraz współdziałania  w grupie. Lekcja składa się z rozgrzewki, zabaw baletowych oraz rozciągania. Wzmacnia i poprawia postawę ciała.

Dla przedszkolaków (5-6 lat) – zajęcia taneczne, podczas których dzieci opanowują podstawowe pozycje i kroki tańca klasycznego łącząc je w krótkie ćwiczenia a następnie choreografie baletowe. Zajęcia uczą muzykalności, rytmiki, gracji i koordynacji. Lekcja składa się z rozgrzewki, ćwiczeń na środku sali, zabaw tanecznych, choreografii oraz rozciągania.

Dla dzieci w wieku szkolnym (7-9 lat) – zajęcia baletowe swoim przebiegiem przypominające lekcję tańca klasycznego w szkole baletowej. Dzieci poznają szeroki wachlarz baletowych ćwiczeń, kroków, kombinacji przestrzennych, obrotów i całych choreografii. Lekcja ma stały plan, w skład którego wchodzą: ćwiczenia na środku sali, po przekątnej oraz choreografia.

FITBALLET –  jego podstawą jest taniec klasyczny w uproszczonej wersji, wychodząc tym samym do wszystkich chętnych, bez względu na ich wiek i umiejętności. Zajęcia nie tylko wysmuklą sylwetkę, nadadzą ruchom gracji, ale też pozwolą na odprężenie po ciężkim dniu w pracy. Jest to autorski program Doroty Mentrak, która jest profesjonalną tancerką baletową, pedagogiem tańca oraz absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.

PILATES – jest to najlepsza propozycja dla osób w każdym wieku chcących wzmocnić mięśnie kręgosłupa, mięśnie dna miednicy i całe ciało.  Bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń. Pilates poprawia postawę, relaksuje, odciąża kręgosłup oraz uelastycznia ciało.

STRETCHING – zestaw ćwiczeń polegających na rozciąganiu mięśni. W stretchingu wykorzystuje się napinanie i rozluźnianie mięśni, ich rozciąganie oraz pracę z oddechem. Stretching uelastycznia ciało, przeciwdziała sztywności mięśni wywołanej stresem i siedzącym trybem życia, pomaga się zrelaksować i dodaje energii. Jest to forma wysiłku fizycznego polecana osobom w każdym wieku.

JUMPING FROG GOLD – lżejsza wersja jumping frog. Przeznaczone dla osób o mniejszej kondycji, które dopiero zaczynają zajęcia oraz dla osób starszych.

JUMPING FROG – forma aktywności łączy w sobie trening ogólnorozwojowy i muzykę. Trening na trampolinie pomaga poprawić kondycję i modeluje sylwetkę. 10 minut ćwiczeń na trampolinie Jumping Frog odpowiada 30 minutom joggingu. Ponadto następuje poprawa motoryki, krążenia krwi i limfy, zwiększa się wydolności płuc, wyzwalane są endorfiny. W ciągu 60 minut ćwiczeń można spalić nawet do 800-1000 kcal w zależności wieku, masy ciała oraz stopnia zaawansowania ćwiczeń.

JUMPING FROG TABATA EXTREME – charakteryzuje się krótkimi seriami po około 50 sekund przy użyciu hantli.

Centrum Kultury i Edukacji OLL Więcej niż szkoła tańca.
Oddajemy w Państwa ręce Centrum Kultury i Tańca OLL, gdzie pasją się żyje, gdzie jest zawsze odpowiedni czas na rozwój osobisty, zabawę i relaks. OLL to nie tylko szkoła tańca, choć taniec jest dla nas ważny, ale przede wszystkim miejsce przyjazne wszelkim aktywnościom. Jesteśmy otwarci dla wszystkich, małych i dużych. Posiadamy w ofercie zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Centrum tańca OLL mieści się w dzielnicy Warszawa-Mokotów, niedaleko stacji metra Wilanowska. Napisz wiadomość lub zadzwoń pod numer 795 088 883. Zapraszamy do kontaktu.
Send